KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156120
nr 1415 6120
Karl Andersson (Xylografen)
(1853-1942), Sverige
Oljemålning, (1853-1942), Dödsbostämpel a tergo, Landskap. Ej signerad. Olja på duk, 51x36, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:50:58
29/8 16:49:08
Karl Andersson (Xylografen)
Läs mer om Karl Andersson (Xylografen)